ABY UZYSKAĆ AKTUALNE INFORMACJE DOTYCZĄCE POWIATOWYCH CENTRÓW POMOCY RODZINIE
WYBIERZ PCPR Z LISTY W TABELI Z PRAWEJ STRONY

 forum2020

zmiana os1

10-LAT

Smaller Default Larger

Zarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Powiatowych i Miejskich Ośrodków Pomocy Rodzinie obradował w Wejherowie.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
            

 

 

 

 

 

 

     
 

 

 

 

 


     
       

 

 

                           

  

 

 


      


       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Zarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Powiatowych i Miejskich Ośrodków Pomocy Rodzinie „CENTRUM” spotkał się na pierwszym roboczym posiedzeniu w tym roku. Odbyło się ono 15 marca 2017 r. w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wejherowie. Wszystkich przybyłych reprezentantów Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie i Miejskich Ośrodków Pomocy Rodzinie z poszczególnych województw powitali: Jacek Thiel – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Wejherowskiego oraz Iwona Romanowska - Dyrektor PCPR w Wejherowie. Jacek Thiel przedstawił Powiat Wejherowski oraz kilka ważnych informacji, charakteryzujących samorząd goszczący Zarząd „CENTRUM”. Jacek Thiel uczestniczył w pierwszej części obrad Zarządu.
Pierwsze w tym roku posiedzenie zarządu Stowarzyszenia „CENTRUM” otworzył i prowadził Przewodniczący OSPiMOPR „CENTRUM” Andrzej Smulczyński – Dyrektor PCPR w Busku Zdroju.  W czasie obrad Zarządu dyskutowano o XI Ogólnopolskim Forum PCPR i MOPR w Zawierciu, które odbyło się w dniach od 18 do 20 września 2016 r. W oparciu o doświadczenia tego i poprzednich zjazdów oraz innych szkoleń i konferencji organizowanych przez OSPiMOPR „CENTRUM” Wiceprzewodniczący OSPiMOPR „CENTRUM” Mirosław Sobkowiak – Dyrektor PCPR  w Gostyniu przedstawił kilkanaście propozycji działań. Tworzą one pewien standard porządkujący organizację i realizację inicjatyw Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Powiatowych i Miejskich Ośrodków Pomocy Rodzinie „CENTRUM”. Dodatkowe propozycje przedstawiła Wiceprzewodnicząca OSPiMOPR „CENTRUM” Mirosława Zielony – Dyrektor PCPR  w Koszalinie. Ustalono, że do 31 marca członkowie Zarządu przedstawią swoje opinie do zgłoszonych propozycji oraz przedstawią swoje własne. Rozważano też propozycję wystąpienia do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej o wydanie rozporządzenia ustalającego legitymację koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej, który większa cześć swojej pracy wykonuje w środowisku. Zaproponowano, by do czasu ukazania się ww. rozporządzenia Stowarzyszenie opracowało swój wzór legitymacji i upowszechniło go w kraju. Kolejną częścią obrad było omówienie stanu przygotowań do XII Ogólnopolskiego Forum PCPR i MOPR w Koszalinie – Sarbinowie. Ustalono termin forum na 5-9 października 2017 r. Przyjęto założenia do odbycia zebrania sprawozdawczo – wyborczego Stowarzyszenia „Centrum”. Dyskutowano propozycje tematyki Forum oraz plany jego przebiegu. Powołano komitet organizacyjny XII Forum PCPR i MOPR. W jego skład weszli: Andrzej Smulczyński –  Przewodniczący OSPiMOPR „Centrum”, Mirosława Zielony – V-ce Przewodnicząca, Mirosław Sobkowiak – V-ce Przewodniczący i Iwona Romanowska – Członek Zarządu.Następnie omówiono przygotowania do spotkania Zarządu Stowarzyszenia z podsekretarzem stanu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Bartoszem Marczukiem na temat realizacji ustawowych zadań PCPR i MOPR.
Kolejnym punktem obrad było przedstawienie informacji dotyczącej przygotowań do Ogólnopolskiej Konferencji Koordynatorów pieczy zastępczej i  psychologów pracujących z rodzinami zastępczymi, która odbędzie się w Zakopanem w dniach 23 – 26.04.2017 r. i 26 – 29.04.2017 r.Dyskusję wywołał kolejny punkt obrad Zarządu OSPiMOPR „CENTRUM”, poświęcony ocenie stanu opłacalności składek członkowskich za 2016 r. i 2017 r., propozycjom zmian umożliwiających prowadzenie działalności odpłatnej przez stowarzyszenie, a przede wszystkim podjęciu uchwały w sprawie przyjęcia nowych członków i skreśleń  członków niewywiązujących się z opłacania składek członkowskich. Zarząd dokonał skreśleń z listy członków 10 osób(w tym 4 rezygnacje). Przyjął 2 nowych członków Stowarzyszenia.Drugą część posiedzenia Zarządu wypełniła dyskusja o problemach wynikających z realizacji ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, o wydawaniu decyzji administracyjnych w sprawach świadczeń finansowych ze środków PFRON oraz o problemach wynikających z odbiorów dzieci ze środowiska rodzinnego. Podjęto decyzję o wystąpieniu Zarządu Stowarzyszenia w wyżej wskazanych sprawach do organów właściwych do udzielenia informacji. Trzecią część spotkania wypełniło zapoznanie się z działalnością, kadrą specjalistów i siedzibą Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wejherowie.Na zakończenie obrad Przewodniczący OSPiMOPR „CENTRUM” Andrzej Smulczyński –podziękował serdecznie przybyłym za aktywne uczestnictwo w spotkaniu. Osobne podziękowania złożył przedstawicielowi władz Powiatu Wejherowskiego. Podziękował też Iwonie Romanowskiej za wyjątkową organizację spotkania. W obradach, obok wyżej wymienionych, uczestniczyli członkowie Zarządu w osobach: Barbara Gębala – V-ce Przewodnicząca OSPiMOPR „CENTRUM” , Krystyna Wilisowska , Krystyna Marcińczak, Anna Gołębska, Arleta Szmigielska i Rafał Walter.

Członkowie Stowarzyszenia

Członkowie Stowarzyszenia

Informacje po kliknięciu  

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

1

Bełchatów

2

Białobrzegi

3

Busko - Zdrój

4

Brzeg

5

Brzesko

6

Chełm

7

Chełmno

8

Chrzanów

9

Częstochowa

10

Drezdenko

11

Gostyń

12

Góra

13

Grodzisk Mazowiecki

14

Hrubieszów

15

Inowrocław

16

Kępno

17

Konin

18

Koszalin

19

Kraków

20

Krasnystaw

21

Lubin 

22

Lubań

23

Łódź

24

Międzyrzecz

25

Milicz

26

Nysa

27

Nowa Sól

28

Oleśnica

29

Opole

30

Ostrzeszów

31

Ożarów Mazowiecki
(w Powiecie Warszawskim Zachodnim)

32

Pabianice

33

Pajęczno

34

Pleszew

35

Police

36

Polkowice

37

Poznań

38

Przeworsk

39

Rawicz

40

Siedlce

41

Sieradz

42

Sierpc

43

Starachowice

44

Szczecinek

45

Środa Śląska

46

Sulęcin

47

Świdnica

48

Tomaszów Lubelski

49

Tarnobrzeg

50

Tuchola

51

Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie

52

Wąbrzeźno

53

Wieluń

54

Wieruszów

55

Wołów

56

Wrocław

57

Zakopane

58

Zawiercie

59

Zduńska Wola

60

Zielona Góra

61

Ząbkowice Śląskie

62

Zgierz

63

Zgorzelec

64

Żagań

65

Żyrardów

 

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie (MOPR)

1.

Kielce

2.

Koszalin

   

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (MOPS)

1.

Biała Podlaska

2.

Częstochowa

3.

Koszalin

4.

Radom

5.

Rzeszów

   

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej (MGOPS)

1.

Karlino

2.

Sianów

 3.

 Opoczno

INNE  INSTYTUCJE

1.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – członkostwo honorowe

2.

Ośrodek Rehabilitacyjno – Wypoczynkowy „Maria” w Zakopanem – członkostwo honorowe

3.      

ZURiS „Nowak” Zawiercie

4.      

POIK Jaworzno

5.   

Stowarzyszenie na rzecz pomocy dziecku 
i rodzinie „DLA RODZINY”

Aktualizacja dn. 28.02.2020 r.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem