ABY UZYSKAĆ AKTUALNE INFORMACJE DOTYCZĄCE POWIATOWYCH CENTRÓW POMOCY RODZINIE
WYBIERZ PCPR Z LISTY W TABELI Z PRAWEJ STRONY

 forum2020

zmiana os1

10-LAT

Smaller Default Larger

WOŚP dziękuje i pomaga dalej!

WOŚP dziękuje i pomaga dalej!

kwota1Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ostatecznie podsumowała 28. finał. Kwota, która wpłynęła na konto fundacji, to 186 133 610, 66 zł. Uruchomiła też Fundusz Interwencyjny do walki z epidemią koronawirusa i codziennie zakupuje kolejne sprzęty. Powiatowy Sztab WOŚP – PCPR w Gostyniu pomaga potrzebującym w zakupach. PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenie „DZIECKO” uruchomiły też telefony wsparcia w kryzysie.

 

 

28. FINAŁ WOŚP podsumował Jurek Owsiak - „Kupimy sprzęt najwyższej jakości, który zmieni poziom sal operacyjnych i zabiegowych. Przeznaczymy na to część pieniędzy, bo realizujemy także non stop całoroczne ogólnopolskie programy medyczne. Ta suma to niecałe 10% z 2 miliardów przeznaczonych dodatkowo na telewizję państwową. Jak dużo moglibyśmy zdziałać w ochronie zdrowia Polaków, gdybyśmy dysponowali taką sumą pieniędzy! Bardzo dziękuję wszystkim Polakom!” – podsumował.

To nasz wspólny sukces. Powiatowy Sztab WOŚP przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu przypomina, że w 28. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagraliśmy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Najogólniej mówiąc, Fundacja zbierała środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Orkiestra skupiła się przede wszystkim na takich dziedzinach medyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

W ciągu 28 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1 miliard 314 mln zł! Mieszkańcy Powiatu Gostyńskiego też mają swój znaczący wkład w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, gdyż ofiarowali ponad już 3 miliony 53 tysięce zł !

                Powiatowy Sztab WOŚP przy PCPR w Gostyniu przypomina też, że podczas tegorocznego 28. Finału WOŚP zebraliśmy w Powiecie Gostyńskim 442 655,05 zł! To wspólny rekordowy wynik mieszkańców i wspaniałych wolontariuszy gmin Borek Wlkp, Pępowo, Krobia, Piaski, Pogorzela, Poniec oraz Gostyń!!!

Fundusz Interwencyjny do walki z koronawirusem

Fundacja WOŚP uruchomiła Fundusz Interwencyjny do walki z koronawirusem. Od 1 kwietnia można na niego wpłacać indywidualnie. Zebrano do tej pory 6,5 mln zł. I już zakupiono m.in. 37 respiratorów uniwersalnych do szpitali walczących z epidemią koronawirusa, 150 łóżek do intensywnej opieki medycznej, do jednoimiennych szpitali zakaźnych, specjalistyczne kardiomonitory i 50 tysięcy Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej (IPOB). Zestawy te zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa lekarzy i personelu medycznego ratującego życie i zdrowie osób zarażonych.

Dzięki wpłatom na Fundusz Interwencyjny na rzecz walki z epidemią koronawirusa codziennie kupujemy potrzebny sprzęt i środki ochrony osobistej. Od 1 kwietnia każdy Polak również indywidualnie może zasilić Fundusz.

  

   

Pomagamy też w zakupach!

Mieszkasz w powiecie gostyńskim, jesteś osobą starszą, samotną czy osobą z niepełnosprawnością, nie jesteś objęty kwarantanną, jednak nie możesz wyjść lub jesteś w grupie osób szczególnie zagrożonych chorobą zakaźną COVID-19, wywołaną wirusem SARS-CoV-2

ZGŁOŚ POTRZEBĘ WSPARCIA

do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu 65 5727528.

Pojawi się wolontariusz lub żołnierz, który zrobi dla Ciebie zakupy środków spożywczych lub leków.

 

Akcję obejmującą cały teren powiatu gostyńskiego prowadzi Sztab WOŚP – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu we współpracy z 12 Wielkopolską Brygadą Wojsk Obrony Terytorialnej. Już kilkanaście osób skorzystało z tej pomocy.

Działa też Telefon wsparcia w kryzysie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu udziela wsparcia specjalistycznego, w tym pomocy psychologicznej, pedagogicznej i innej, która jest świadczona jest w sytuacjach interwencyjnych i kryzysowych pod numerem telefonu 65 572 75 28 w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od 7.00 do 15.00, a w środy od 7.00 do 18.00.

Także Ośrodek Mediacyjny w Gostyniu, prowadzony przez Stowarzyszenie “DZIECKO”, działający zgodnie ze standardami Krajowego Stowarzyszenia Mediatorów, uruchamił telefoniczne dyżury wolontariuszy - specjalistów interwencji kryzysowej. Dyżurują oni pod numerem telefonu: 725 167 236 w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od 19.00 do 20.00.

Mieszkańcy powiatu gostyńskiego dzwonią i rozmawiają o narastających problemach rodzinnych: kłótniach, przedłużających się pyskówkach, groźbach czy długotrwałych „fochach” - milczeniu ignorującym innych członków rodziny, a nawet o przepychankach, pokazujących, kto w domu jest najsilniejszy.

 

Członkowie Stowarzyszenia

Członkowie Stowarzyszenia

Informacje po kliknięciu  

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

1

Bełchatów

2

Białobrzegi

3

Busko - Zdrój

4

Brzeg

5

Brzesko

6

Chełm

7

Chełmno

8

Chrzanów

9

Częstochowa

10

Drezdenko

11

Gostyń

12

Góra

13

Grodzisk Mazowiecki

14

Hrubieszów

15

Inowrocław

16

Kępno

17

Konin

18

Koszalin

19

Kraków

20

Krasnystaw

21

Lubin 

22

Lubań

23

Łódź

24

Międzyrzecz

25

Milicz

26

Nysa

27

Nowa Sól

28

Oleśnica

29

Opole

30

Ostrzeszów

31

Ożarów Mazowiecki
(w Powiecie Warszawskim Zachodnim)

32

Pabianice

33

Pajęczno

34

Pleszew

35

Police

36

Polkowice

37

Poznań

38

Przeworsk

39

Rawicz

40

Siedlce

41

Sieradz

42

Sierpc

43

Starachowice

44

Szczecinek

45

Środa Śląska

46

Sulęcin

47

Świdnica

48

Tomaszów Lubelski

49

Tarnobrzeg

50

Tuchola

51

Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie

52

Wąbrzeźno

53

Wieluń

54

Wieruszów

55

Wołów

56

Wrocław

57

Zakopane

58

Zawiercie

59

Zduńska Wola

60

Zielona Góra

61

Ząbkowice Śląskie

62

Zgierz

63

Zgorzelec

64

Żagań

65

Żyrardów

 

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie (MOPR)

1.

Kielce

2.

Koszalin

   

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (MOPS)

1.

Biała Podlaska

2.

Częstochowa

3.

Koszalin

4.

Radom

5.

Rzeszów

   

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej (MGOPS)

1.

Karlino

2.

Sianów

 3.

 Opoczno

INNE  INSTYTUCJE

1.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – członkostwo honorowe

2.

Ośrodek Rehabilitacyjno – Wypoczynkowy „Maria” w Zakopanem – członkostwo honorowe

3.      

ZURiS „Nowak” Zawiercie

4.      

POIK Jaworzno

5.   

Stowarzyszenie na rzecz pomocy dziecku 
i rodzinie „DLA RODZINY”

Aktualizacja dn. 28.02.2020 r.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem