ABY UZYSKAĆ AKTUALNE INFORMACJE DOTYCZĄCE POWIATOWYCH CENTRÓW POMOCY RODZINIE
WYBIERZ PCPR Z LISTY W TABELI Z PRAWEJ STRONY

 forum2020

zmiana os1

10-LAT

Smaller Default Larger

Rodzice otrzymali świadectwa z paskiem

1Podsumowano powiatowy konkurs „Moje małe i duże sukcesy” dla wychowanków pieczy zastępczej. Dzieci, wychowujące się w rodzinach zastępczych i w domach dziecka, bardzo często muszą nadrabiać braki spowodowane różnymi sytuacjami kryzysowymi, które spowodowały ich umieszczenie w pieczy zastępczej. Deficyty te dotyczą różnych obszarów życia. I to właśnie rodziny zastępcze i wychowawcy placówek tworzą dla tych dzieci nowe bezpieczne miejsca, w których najmłodsi mogą się rozwijać i przygotowywać do samodzielności w dorosłym życiu.

 

W 55 rodzinach zastępczych powiatu gostyńskiego przebywa aktualnie 90 dzieci. W trzech powiatowych placówkach opiekuńczo-wychowawczych opiekę znalazło 38 dzieci. Dla nich Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, przy wsparciu Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu oraz Stowarzyszenia „DZIECKO”, zorganizowało ósmą edycję konkursu pn.„Moje małe i duże sukcesy”. Celem konkursu było dostrzeżenie i docenienie osiągnięć, nie tylko szkolnych, oraz wysiłku, postępów w rozwoju dzieci i młodzieży. Pamiętać należy, że nauka oraz rozwój zainteresowań są w ostatnich miesiącach szczególnie utrudnione ze względu na ograniczenia związane z epidemią covid-19.

Z tego względu konkurs rozstrzygnięto i wyniki ogłoszono bez tradycyjnego wakacyjnego spotkania władz powiatu z rodzinami zastępczymi i ich podopiecznymi oraz z wychowankami i kadrą domów dziecka.

Przewodnicząca komisji konkursowej Lucyna Nowak Kierownik Działu Pomocy Dziecku i Rodzinie PCPR w Gostyniu podkreśliła: - „Jury miało bardzo trudne zadanie. Uczestnicy konkursu zaskoczyli nas w tym roku swoją aktywnością i to mimo utrudnień sanitarnych. Oprócz świadectw promocyjnych, w tym też tych najlepszych, dzieci i młodzież dostarczyli mnóstwo dyplomów i podziękowań pokazujących wspaniałe sukcesy pozaszkolne w konkursach, sporcie, wolontariacie i w organizacjach pozarządowych, czy w wielu innych obszarach, w których znaleźli i rozwijali swoje zainteresowania. Trudno nam było wybrać zwycięzców, bo wszyscy uczestnicy zasłużyli na ten tytuł.”

 Do udziału w konkursie swoich podopiecznych zgłaszały rodziny zastępcze oraz opiekunowie z placówek. W konkursie wzięło udział 50 wychowanków. Jury konkursowe, złożone ze specjalistów Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej – PCPR w Gostyniu, szczególnie wyróżniło Oliwię Kalkę i Mariusza Przyłuckiego za wyjątkowe sukcesy. Uznało też, że wszyscy uczestnicy pracowali intensywnie nad swoimi sukcesami i przyznało w poszczególnych kategoriach 33 nagrody. Były to dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

W kategorii klas I-III szkoły podstawowej nagrody otrzymali: Alicja Wylegała, Filip Szczepaniak, Mikołaj Andrzejczak, Aleksandra Marcinkowska i Arkadiusz Małecki.

W kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej zwyciężyli: Fabian Grzesik, Daniel Sikora, Dawid Majtka, Patryk Szymkowiak, Vanessa Anna Szczepaniak, Karol Wiatrowski, Paulina Sobocińska, Nikola Wylegała, Patrycja Grzesik, Julia Borkowska, Alicja Szczepaniak.

W kategorii klasy VII - VIII nagrodzeni zostali: Kaja Anna Grześkowiak, Jakub Tomasz Wiatrowski, Magdalena Małecka, Mariusz Przyłucki, Jakub Macedoński, Martin Małecki.

W kategorii szkoły ponadpodstawowe nagrody otrzymali Wiktor Manuszak, Angelika Ksymena Wilamowitz, Klaudia Wylegała, Oliwia Kalka, Katarzyna Sobocińska i Sandra Pejas.

W grupie dzieci biologicznych z rodzin zastępczych nagrodzeni zostali: Michał Wojciechowski, Adrian Hubert Ciosek i Wojciech Haremza.

Obok wyboru nagrodzonych uczestników, konkurs stał się też okazją do podziękowań dla rodziców zastępczych i wychowawców placówek. Wszystkie rodziny zastępcze, których wychowankowie przystąpili do konkursu oraz Domy Dziecka w Bodzewie i w Gostyniu, otrzymały świadectwa z paskiem. W imieniu organizatorów podziękowania skierował do rodziców i wychowawców dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, podkreślając: - „Szanowni Państwo! Swoją wyjątkową pracą tworzycie warunki do tego, by Wasi podopieczni osiągali tak wspaniałe sukcesy. Swoim codziennym zaangażowaniem i byciem dla dzieci sprawiacie, że najmłodsi i nastolatkowie dostają to, czego z rożnych powodów nie mogli im zapewnić ich rodzice. Dzięki Państwu te dzieci rozwijają się, pokazują swoje uzdolnienia i talenty. Wiemy, ile ta praca wymaga wyrzeczeń, ile wymaga wysiłku i, przede wszystkim ile Państwo wkładacie w tę pracę cierpliwości, serca i miłości. Za to Wam bardzo serdecznie dziękuję.”

Członkowie Stowarzyszenia

Członkowie Stowarzyszenia

Informacje po kliknięciu  

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

1

Bełchatów

2

Białobrzegi

3

Busko - Zdrój

4

Brzeg

5

Brzesko

6

Chełm

7

Chełmno

8

Chrzanów

9

Częstochowa

10

Drezdenko

11

Gostyń

12

Góra

13

Grodzisk Mazowiecki

14

Hrubieszów

15

Inowrocław

16

Kępno

17

Konin

18

Koszalin

19

Kraków

20

Krasnystaw

21

Lubin 

22

Lubań

23

Łódź

24

Międzyrzecz

25

Milicz

26

Nysa

27

Nowa Sól

28

Oleśnica

29

Opole

30

Ostrzeszów

31

Ożarów Mazowiecki
(w Powiecie Warszawskim Zachodnim)

32

Pabianice

33

Pajęczno

34

Pleszew

35

Police

36

Polkowice

37

Poznań

38

Przeworsk

39

Rawicz

40

Siedlce

41

Sieradz

42

Sierpc

43

Starachowice

44

Szczecinek

45

Środa Śląska

46

Sulęcin

47

Świdnica

48

Tomaszów Lubelski

49

Tarnobrzeg

50

Tuchola

51

Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie

52

Wąbrzeźno

53

Wieluń

54

Wieruszów

55

Wołów

56

Wrocław

57

Zakopane

58

Zawiercie

59

Zduńska Wola

60

Zielona Góra

61

Ząbkowice Śląskie

62

Zgierz

63

Zgorzelec

64

Żagań

65

Żyrardów

 

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie (MOPR)

1.

Kielce

2.

Koszalin

   

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (MOPS)

1.

Biała Podlaska

2.

Częstochowa

3.

Koszalin

4.

Radom

5.

Rzeszów

   

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej (MGOPS)

1.

Karlino

2.

Sianów

 3.

 Opoczno

INNE  INSTYTUCJE

1.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – członkostwo honorowe

2.

Ośrodek Rehabilitacyjno – Wypoczynkowy „Maria” w Zakopanem – członkostwo honorowe

3.      

ZURiS „Nowak” Zawiercie

4.      

POIK Jaworzno

5.   

Stowarzyszenie na rzecz pomocy dziecku 
i rodzinie „DLA RODZINY”

 

Aktualizacja dn. 28.02.2020 r.

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem